четверг, 10 октября 2013 г.

ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ БІБЛІОКОРОВАЙФЕСТ

    4 жовтня, в приміщенні Великоолександрівського будинку культури, відбулось свято з нагоди 90-річчя утворення Великоолександрівського району. Про основні складові свята напише офіційна преса, а я, до Вашої уваги, хочу представити фото короваїв, якими вітали працівники сільських бібліотек учасників, гостей свята. Як жаль, що закінчився конкурс "Бібліокоровайфест"...














СУЧАСНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОСТІР - НЕСТАНДАРТ

   26 вересня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся фестиваль "Бібліотечна палітра Херсонщини - 2013".
 

   Працівники Великоолександрівської центральної районної бібліотеки представили проект "Сучасний бібліотечний простір - нестандарт". Головна мета проекту - облаштування окремих територій поза стінами бібліотеки, на популярні місця, для задоволення потреб у спілкуванні, творчості, змістовному дозвіллі.
 

   Пропоную гостям блогу ознайомитись з проектом та взяти участь в обговоренні. На Ваш погляд: чи потрібно це бібліотеці, чи потрібно це громаді?

 


четверг, 12 сентября 2013 г.

      Разом працюємо! Разом відпочиваємо!

   Відпочинок може бути різним… Ми, бібліотечні працівники Великоолександрівської ЦБС, твердо переконані, що він повинен бути і пізнавальним, і творчим, і нестандартним! Переконались у правильності нашого твердження, відвідавши історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії», що знаходиться у селі Велика Кардашинка, Голопристанського району.
   Зустріли нас, дорогих гостей, хлібом-сіллю і на справжній печі повезли  на хутори, а там – зелене світло будь-якій творчості… Познайомившись з правилами український розпису і собі спробували пофантазувати з фарбами та пензликом. На хуторі лозоплетіння сплели  браслета. Для поповнення арсеналу кухонного посуду  на хуторі гончарства виготовили власними руками горщика.  Вправними рухами справжніх українських господинь розмалювали медового пряника ( не з’їли його, а привезли як сувенір, колегам, що залишились на бібліотечному посту). Після відвідин ковальського хутору довелось відмивати сажу, та не просто так, а тому, що виковали ми листочок, причепили його до дерева бажань і бажання загадали (не скажемо яке – це наша таємниця!). Відчули себе справжніми народними музиками, повправлявшись у грі на українських народних інструментах. Багато вражень залишилось і від кінного, стрілецького хуторів, виставки декоративно-прикладного мистецтва – та це такі теми, що краще один раз побачити, спробувати, відчути,  чим тисячу разів слухати чиюсь розповідь.
    Вволю нагодувавши почуття допитливості, вирішили дружним колективом одностайним голосуванням, що підійшов час  продегустувати українські фіточаї, меди, а вже потім підкріпити свої сили справжнім українським борщем з пампушками, запашним грушевим узваром та іншими традиційними українськими стравами.                        

   З дуже гарним настроєм, повними торбами сувенірів та величезним букетом вражень та дипломом, який засвідчує наш статус туристів, що здобули кваліфікацію майстрів розваг та експертів галузі стародавніх ремесел, з почесним званням хуторянина – повернулись додому. Хто розділяє нашу думку з приводу відпочинку – рекомендуємо! –  «Зелені хутори Таврії». А фоторепортаж, до Вашої уваги, нижче!

                  Складові успіху сучасної бібліотеки для молоді

   Інформаційна панорама «Складові успіху сучасної бібліотеки для молоді» стала для сільських та селищних бібліотекарів справжньою подорожжю по бібліотечних тренінгах, ярмарках, семінарах обласного та регіонального рівня.
   Бібліотекар юнацької кафедри Ярошевич Ірина Анатоліївна ознайомила присутніх з найцікавішими моментами обласного семінару – практикуму «Інтеграція у віртуальний простір, як складова успіху сучасної бібліотеки для молоді».

   Майстер – клас за матеріалами обласного тренінгу «Бібліотека та ЗМІ – інформаційні партнери» провела директор ЦБС Кравець і.Б. Бібліотечні працівники ознайомились і з правилами написання прес – релізів, і з секретами  вдалих газетних публікацій.

   На міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив -2013» побувала заступник директора по роботі з дітьми Голівець О.Г. Огляд бібліотечних ідей додав багато нових записів у блокноти учасників інформаційної панорами. А от втілювати в життя цікаву, неординарну розробку, придбану на ярмарку, буде і колектив бібліотеки для дітей і працівники сільських та селищних бібліотек району.

   Переглянули присутні і щоденник вражень з міжрегіонального форуму «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», який пройшов у місті Сімферополь. Свої враження, фотоматеріали, друковану продукцію присутнім презентували Загребельна І.В., (завідувач Борозенською бібліотекою – філією) та Шевчук Н.М. (бібліотекар читальної зали).

    Завершився захід  міні - оглядом відеороликів «В зоні уваги – молодь, книга, бібліотека!»

    Участь в інформаційній панорамі дала змогу бібліотечним працівникам Великоолександрівської ЦБС відчути себе у самій гущі бібліотечних подій, знайти нові ідеї  для втілення в життя, поділитись з колегами власними напрацюваннями.

среда, 28 августа 2013 г.

АКЦІЯ "Я - НОВЕ ПОКОЛІННЯ!

 МИ - МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!"

   "Молодь - це те, що формує наше теперішнє і майбутнє" під цим гаслом працівник юнацької кафедри Великоолександрівської центральної районної бібліотеки Ярошевич Ірина Анатоліївна провела акцію "Я - нове покоління! Ми - майбутнє України!", присвячену 22 - ій річниці Незалежності України.
   Молодь мала змогу висловити свою громадянську позицію, бачення майбутнього України біля виставки - інсталяції "Україно! З Днем Незалежності!" та виставки  - ілюстрації "Ми сильні своєю любов'ю до України!", на молодіжних форумах, в соціальних мережах,  біля пам'ятника Т.Г.Шевченку.
   Найцікавіші моменти стали основою для привітального відеоролика (автор Андрій Миколайович Богун), який ми і пропонуємо Вам переглянути.









   

четверг, 25 июля 2013 г.

ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКА ЦБС, 
БОРОЗЕНСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ: 
ДЛЯ УЧАСТІ В МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ ЯРМАРКУ 
"БІБЛІОТЕЧНІ ІННОВАЦІЇ ДЛЯ ГРОМАД: СТВОРЮЄМО МАЙБУТНЄ" 
ПРОЕКТ 
"ВШАНОВУЮЧИ МИНУЛЕ - ПЛЕКАЄМО МАЙБУТНЄ"

    ПРАЦІВНИКИ ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ ЦБС ОТРИМАЛИ ЧУДОВУ НАГОДУ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ СВОЇ ТВОРЧІ НАПРАЦЮВАННЯ, ПОПОВНИТИ ПРОФЕСІЙНИЙ БАГАЖ СВІЖИМИ ІДЕЯМИ ТА НОВАТОРСЬКИМИ РОЗРОБКАМИ, ПОСПІЛКУВАТИСЯ З КОЛЕГАМИ, ОДНОДУМЦЯМИ, ПАРТНЕРАМИ НА МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ ЯРМАРКУ І КОНФЕРЕНЦІЇ "БІБЛІОТЕЧНІ ІННОВАЦІЇ ДЛЯ ГРОМАД: СТВОРЮЄМО МАЙБУТНЄ" У МІСТІ СІМФЕРОПОЛЬ (АР КРИМ).



    ПРЕЗЕНТУВАЛА ПРОЕКТ "ВШАНОВУЮЧИ МИНУЛЕ - ПЛЕКАЄМО МАЙБУТНЄ" ГОЛОВНА МЕТА ЯКОГО - ОБ'ЄДНАННЯ ЗУСИЛЬ ГРОМАДИ В СТВОРЕННІ ЦЕНТРУ КУЛЬТУРНО-МУЗЕЙНИХ ЦІННСТЕЙ ТА ПОЗИЦІОНУВАННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ТА РЕСУРСІВ СЕЛА БОРОЗЕНСЬКЕ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ ЗАГРЕБЕЛЬНА ІРИНА ВІКТОРІВНА (ЗАВІДУВАЧ БОРОЗЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ - ФІЛІЇ) ТА БОЙЧУК ВЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ (ДОКТОР ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК, ПИСЬМЕННИК, ЯКИЙ НИНІ ПРОЖИВАЄ В КРИМУ, А ПЕВНИЙ ЧАС ЖИВ, НАВЧАВСЯ В СЕЛІ БОРОЗЕНСЬКОМУ ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)


БІБЛІОТЕЧНИЙ ЯРМАРОК ЗАЛИШИВ МОРЕ ПОЗИТИВНИХ ВРАЖЕНЬ. ВИСНОВОК ОДНОЗНАЧНИЙ: ТАКІ ЗАХОДИ НАМ ДУЖЕ ПОТРІБНІ І Є ПОТУЖНИМ ДВИГУНОМ У РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ ГАЛУЗІ В ЦІЛОМУ.

понедельник, 17 июня 2013 г.

  ДЕНЬ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ
 "СУЧАСНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ НА ДОПОМОГУ ЕКОЛОГІЧНОМУ ВИХОВАННЮ НАСЕЛЕННЯ"

   2013 рік –  оголошено Президентом України В.Ф. Януковичем роком фізичного здоров’я та екології.  Долучились до діяльності громади за цією актуальною темою і бібліотечні працівники Великоолександрівського району. Методико – бібліографічним відділом центральної районної бібліотеки  для працівників сільських та селищних бібліотек проведено День теорії та практики «Сучасні аспекти діяльності бібліотеки на допомогу екологічному вихованню населення». Тема вибрана не випадково,  а тому, що бібліотечні заклади можуть зробити багато корисних справ саме в плані екологічного виховання  населення, в  об’єднанні громади для вирішення  назрілих проблем, у створенні активних груп, які опікуються проблемами села.

    Найбільш цікавими моментами  Дня теорії та практики стали: скайп-спілкування з завідувачем  Новопавлівської сільської бібліотеки Каланчацької ЦБС Ларисою Шаваровською, яка розповіла про власний реалізований проект «Квітуча садиба – квітуча громада» та показовий захід Борозенської сільської бібліотеки   «Письменники-фантасти застерігають», який представила завідувач Ірина Загребельна.

   Гарним завершенням стали екологічні чаювання  «Еліксир здоров’я з трав Великоолександрівщини». Як виявилось, липовий цвіт, м’ята та компот з полуниць – можуть стати гарними конкурентами іноземним чаям.



    Почуте, побачене однозначно налаштувало працівників бібліотек району на визначення нових напрямків роботи, втілення креативних ідей, співпрацю з місцевими громадами.

среда, 22 мая 2013 г.

День відкритих дверей "Завітайте до нас, друзі!"

   У травні 1898 року, в селищі Велика Олександрівка було відкрито першу бібліотеку. Колектив Великоолександрівської центральної районної бібліотеки  відзначив 115 - річний ювілей Днем відкритих дверей "Завітайте до нас, друзі!"
   Друзям бібліотеки сумувати було ніколи! Для них приготували багато сюрпризів:
- безкоштовні бібліотечні послуги (абсолютно всі);
- конкурс на швидкість пошуку інформації в мережі Інтернет;
- солодкі подарунки для перших візитерів до комп'ютерів;
- фотолітопис "Великоолександрівщина бібліотечна";
- бібліофреш "Новинки з бібліотечного кошику";
- інформина "Періодика на всі смаки".










   В коворкінгу "Створюємо книжкову виставку разом" читачам надали можливість організувати виставку на власний розсуд. А в банер-квілті "Бібліотека моєї мрії" - розповісти про основні складові успішної, сучасної бібліотеки.






    І трішечки статистики. Бібліотеку в цей день відвідали 142 читача ( з візитами до комп'ютерів - 32). За день переглянули та взяли додому - 198 книг та 170 періодичних видань. Новими читачами бібліотеки стали 25 жителів Великої Олександрівки.

    А як юбілейні дати відзначають у ваших бібліотеках? Діліться власними напрацюваннями! Приєднуйтесь до нашого свята!

четверг, 4 апреля 2013 г.


Навчальний візит
з обміну досвідом між інноваційними бібліотеками
від програми «Бібліоміст»
  
   Програма заходу розрахована на 3 дні - з 2 по 4 квітня. 3 квітня представників Полтавської, Кіровоградської, Івано – Франківської, Закарпатської, Дніпропетровської, Волинської, Сумської, Донецької, Рівненської, Одеської областей зустрічали працівники Великоолександрівської ЦБС.




   В Чкаловській сільській бібліотеці-філії  завідувач Ляху Ніна Леонідівна познайомила з досвідом співпраці з громадою. В Малоолександрівській сільській бібліотеці-філії завідувач Варивода Ірина Олександрівна розповіла про роботу інтернет – центру та про плани на майбутнє.

   Естафету прийняла Великоолександрівська центральна районна бібліотека, де на учасників заходу чекала наступна програма:


·        Скайп – зустріч із знаменитим українським письменником Андрієм Юрійовичем Курковим. Спілкування відбулось завдяки партнерській підтримці Миколи Кравченка (видавець, голова правління  громадського обєднання «Книжковий простір»), Київської книгарні «Є» в рамках проекту «Замов письменника». Презентація однойменного сайту викликала особливу зацікавленість учасників в плані співпраці на майбутнє.

·        Скайп – презентація амбулаторного закладу по наданню лікувальної та профілактичної допомоги «Фітоцентр» міста Яготин. Презентував новітні оздоровчі набори, настоянки, авторські фіто ліки знаменитий український лікар - фітотерапевт Євген Степанович Товстуха. Цікава бесіда відбулась в рамках демонстрації послуги «медичні консультації онлайн».

·        З досвідом роботи  Великоолександрівської бібліотеки для дітей в рамках обласного проекту «Профістарт»  присутніх познайомили заступник директора по роботі з дітьми Голівець Оксана Григорівна та учні 8 класу Черешневська Анжеліка, Макуріна Анжела, Стеценко Роман, Михайлець Ельміра.

·        З досвідом проведення семінарів, тренінгів для сільських бібліотекарів з використанням скайп-консультацій познайомила методист Всяких Тетяна Анатоліївна. Присутнім презентовано проект « Школа безперервної бібліотечної освіти «Я – професіонал», мета якого – підняття на відповідний рівень професійних навичок сільських бібліотекарів.

Всі присутні отримали пакет документів з презентаційним буклетом «Велика Олександрівка моя», програми заходів з підвищення кваліфікації, буклети «Віртуальний бібліотечний туризм», буклети із серії «В банк бібліотечних ідей», план роботи за проектом «Профістарт»,  основні завдання проекту «Школа безперервної бібліотечної освіти «Я – професіонал!»  І МАСУ НОВИХ ВРАЖЕНЬ!